Ceiba

0
Razem: 0

L-Trap pułapka

L-TRAP
Pułapka świetlna do monitoringu obecności chrząszczy latających w muzeach i bibliotekach.

(ANOBIUM PUNCTATUM, HYLOTRUPES BAJULUS, STEGOBIUM PANICEUM, ATTAGENUS SMIRNOVI, ANTHRENUS MUSEORUM, ANTHRENUS VERBASCI I INNE)

Idealna do ustawienia na parapetach, regałach, półkach, podłodze itd.

L-Trap jest specjalistyczną pułapką przygotowana z myślą o intensywnym odławianiu dorosłych stadiów szkodników zbiorów muzealnych i bibliotecznych. L-trap daje pełną informację na temat obecności chrząszczy w muzeach tkanin, kolekcji drewnianych, zbiorów bibliotecznych itp.

Elementem wabiącym są 2 płytki fotoluminescencyjne (emitujące światło w ciemności), które wabią chrząszcze do wnętrza pułapki.
Pułapka emituje światło bez udziału energii elektrycznej dlatego można ją bezpiecznie stosować nocą w bibliotekach i muzeach. Unikalna konstrukcja ułatwia owadom bezpośrednie lądowanie na lepie lub wejście na powierzchnię lepną. Pułapka przechwytuje inie dopuszcza do namnażania kolejnych pokoleń żarłocznych larw żywiaka chlebowca, mrzyka, szubaka i innych groźnych szkodników.
Pułapka w normalnych warunkach emituje światło przez min. 8 godzin w czasie najwięszej aktywności owadów, tj w godzinach wieczornych i nocnych .
Skuteczność pułapki ograniczona jest jej słabą ekspozycją na światło oraz duże zanieczyszczenie powierzchni lepnej.
Konstrukcja umożłiwia szybkie i łatwe złożenie pułapki. Pułapka jest całkowicie bezpieczna dla człowieka.
Sposób użycia:
L-trap należy wystawiać blisko okien najlepiej na parapetach lub regałach na wysokości do 1,5 m. (dla osiągnięcia najlepszych rezultatów niezbędne jest oświetlenie naturalne, które optymalnie zasila fotoluminescencyjne płytki-wabiki. Alternatywnie (pomieszczenia bez okien) zaleca się wystawiać pułapki na stołach lub półkach w miejscach dobrej ekspozycji na oświetlenie sztuczne.

wybierz produkt

wybierz nazwa kod produktu cena bez VAT cena z VAT
L-trap opakowanie 5 szt. L-TRAP 63,34 PLN 77,91 PLN
Wybrany produkt szt.

Zapytanie dotyczące produktu L-Trap pułapka

zalogowano pomyślnie
Jste příhlášen jako. Host.
nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło
kod rabatowy prawidłowy, dodano rabat
kod nieprawidłowy, rabat nie zostanie naliczony