Ceiba

0
Razem: 0

Artykuły

Ceiba – ratunek dla historii zaklętej w starodrukach.

 

Dusza człowieka zmaterializowana jest w jego ciele, tak samo jak dusza tekstu napisanego setki lat temu została zaklęta w starodrukach. Od czasów wielkiego wynalazku Gutenberga, aż do XVIII wieku, przelewanie myśli na papier odbywało się wyłącznie dzięki pracy ludzkich rąk. Postęp technologiczny sprawił, że stosowanie dawnych metod druku jest dla nas niewyobrażalne. Mimo wszystko, to bardzo ważne, aby księgi i dokumenty będące owocami pracy naszych przodków pozostały w niezmienionym stanie przez kolejne dekady. Nie jesteśmy w stanie cofnąć czasu ani anulować zniszczeń wynikających z wielu zaniedbań. Na szczęście produkty firmy Ceiba dają nam gwarancję trwałej konserwacji, skutecznej renowacji i bezpiecznego przechowywania starodruków.

 

Starodruki okiem nabywcy.

Wartość starodruków może zostać oszacowana na dwa sposoby. Pierwszy z nich związany jest z ceną poszczególnych egzemplarzy która, jak w przypadku zakupu jakiegokolwiek innego przedmiotu, uzależniona jest od jego stanu.

Nabywcami ksiąg i dokumentów są zazwyczaj instytucje państwowe, reprezentanci świata kultury, prywatni kolekcjonerzy oraz ludzie biznesu. W każdym przypadku zainteresowani oceniają ilość ubytków, zagnieceń i plam widocznych na kartach i oprawie starodruku lub antyku. Dzięki szerokiej ofercie firmy Ceiba, ich właściciele zyskują możliwość usunięcia większości uszkodzeń, poprzez zastosowanie między innymi folii poliestrowych, taśm i specjalistycznych klejów. Oprócz wymienionych środków, firma Ceiba zapewnia także dostęp do owoców najnowszej technologii – urządzeń umożliwiających czyszczenie, odkwaszanie oraz dezynfekcję ksiąg i dokumentów.

 

Starodruki okiem przyszłych pokoleń.

Drugi sposób szacowania wartości starodruków abstrahuje od wysokich kwot funkcjonujących na rynku kolekcjonerskim. Pisma, które wyszły spod ludzkiej ręki przed setkami lat, dla przyszłych pokoleń pozostaną bezcenne, ponieważ każdy z wielkich wynalazków, oprócz narzędzi oferowanych przez współczesne technologie, oparty jest o wiedzę dotyczącą wcześniejszych odkryć. Bez Biblii Gutenberga dziś nie istniałyby wielkoformatowe drukarnie, zapewniające nam bestsellery w milionowych nakładach. Historyczne odkrycia, oprócz następującego dzięki nim rozwoju, na przestrzeni mijających dekad stają się dla nas nośnikami kulturowej tożsamości. Znaczenie starodruków dla przyszłych pokoleń jest olbrzymie, a zatem ich konserwacja i możliwie najlepsze zachowanie powinny być dla posiadaczy kwestią priorytetową. Niezawodne produkty firmy Ceiba pozwalają na bezpieczne przechowywanie ksiąg i dokumentów. W ramach szerokiej oferty, właściciele starodruków znajdą różne typy pudeł, płyt, tektur, kartonów, teczek i tub. Biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby kolekcjonerów, archiwów, muzeów, antykwariatów i pracowni konserwacyjnych, firma Ceiba oferuje również produkty wykonywane na specjalne zamówienie.

 

Przeszłość od zawsze łączy się z teraźniejszością, nadając jej kształt i stając się lekcją dla kolejnych pokoleń. Pielęgnowanie osiągnięć naszych przodków w dużej mierze związane jest ze wspomnieniami, jednak na szczęście przeszłość pozostawiła po sobie również trwałe ślady, takie jak bezcenne starodruki. Tak samo, jak rodziny dbają o to, aby ich dzieci znały swe korzenie, tak posiadacze starych pism i dokumentów mają możliwość zadbania o ich jak najlepszy stan i długowieczność. Dzięki produktom firmy Ceiba, wiedza specjalistów umieszczona w rękach pasjonatów przekształca się w bezpieczeństwo starodruków i antyków i staje się gwarancją tego, że zaklęta w nich wiedza posłuży również następnym pokoleniom.

zalogowano pomyślnie
Jste příhlášen jako. Host.
nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło
kod rabatowy prawidłowy, dodano rabat
kod nieprawidłowy, rabat nie zostanie naliczony